İletişim
Kurumsal Koçluk Eğitim Danışmanlık

Hikaye Otomatları ile Tanıştınız mı?

Anasayfa  /   Haberler & Duyurular  /   Hikaye Otomatları ile Tanıştınız mı?

Dünyada Gittikçe Yaygınlaşan ve Her Yerde Görmek İstediğimiz Yenilik: Ücretsiz Hikaye Otomatları

Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız, toplu taşımanın trafikle birlikte ne kadar yıpratıcı olabileceğini biliyorsunuzdur.

Özellikle Avrupa'da da bu durum fark edilmiş olsa gerek ki yeni bir sistem gittikçe yaygınlaşmaya başladı: Ücretsiz Hikaye Otomatları


Fransız bir ekip, Shortedition adı verdikleri makineyle, okuma konusunda farkındalık yaratmanın yanında, yolculara ünlü yazarlardan kısa hikayeler hediye ederek kaliteli vakit geçirmelerini sağlıyor.

 

Ekip böylelikle yanında ağır kitap taşımak istemeyenlerin de işini kolaylaştırmış ve onlara bir alternatif sunmuş oluyor.


Otomatlardan bir, üç ve beş dakikalık okuma sürelerini seçerek kısa hikayeler, haikular ya da şiirler okuyabiliyorsunuz.

 

ShortEdition, içinde 600'den fazla metin bulunduruyor ve bu metinler her gün seçici kurul tarafından düzenlenip güncelleniyor.

Maceradan, aşk hikayelerine kadar geniş bir eser yelpazesine sahip olan ShortEdition, her yaştan bireylere hitap etmeye çalışıyor.


İlk olarak Fransa'nın Grenoble kentinde uygulanmaya başlanan bu sistem tamamen ücretsiz.

Projenin işleyiş sistemi ve çalışma mantığı büyük bir ilgi gördü ve yayılmaya başladı.


Ardından Londra ulaşımı da ücretsiz hikaye otomatlarını kullanmaya başladı.

 

Büyük Britanya’nın ilk kısa hikaye otomatı da Londra’nın ünlü iş merkezlerinden Canary Wharf’a kuruldu. Otomat yine aynı sistemle, yolcuların tuşlara basmasıyla ücretsiz olarak bir, üç ve beş dakikalık hikayeler vererek çalışıyor.


Bilmkurgudan romantik eserlere birçok farklı tarzda hikaye barındıran otomatlarda Virginia Woolf, Lewis Carroll ve Charles Dickens gibi yazarların eserleri bulunuyor.

 

Ücretsiz hikaye otomatlarının yer aldığı başka lokasyonlar arasında Hong Kong ve Amerika Birleşik Devletleri de bulunuyor.


Umarız okumanın önemini vurgulayan ve toplu taşımada geçirilen süreye renk katan bu yenilikçi sistem bütün dünyada yayılmaya devam eder.

 

 

-CEOtudent

Beğen
Bu haber defa okundu.
1 defa beğenildi.

Son Haberler

PAZARLAMA Markaların 'Yeni Normal'e Geçiş Süreci

''Yeni normalde kazanan pazarlama karmasını elde etmek için bir yol haritası…''

KENDİNİ YÖNET Kullandığınız Tek Bir Kelime Bakış Açınızı Nasıl Değiştirir?

''Üniversitedeki güç ve kondisyon koçum Mark Watts, yaşama dair şükretmenin nasıl olduğu konusunda bana önemli bir ders verdi.''

PSİKOLOJİ Gündelik Çevremizi Özlememizin Nedenleri

''Masada duran iPhone’a bir mesaj geldi. Ashley iç çekti. Üzüntü ve stres duygularıyla başa çıkmaya çalışırken problemleri acele bir şekilde çözmesinin gerektiği üç haftanın sonunda aklına gelen ilk düşünce “Şimdiki sorun ne?” olmuştu.''

PSİKOLOJİ İletişim, Hareket, Uyku

''Dünya Sağlık Örgütü’nün 11 Mart 2020 tarihinde COVID-19 salgınını pandemi ilan etmesinden beri insanlık olağan dışı günlerden geçiyor..''

ONLINE EĞİTİM Online Eğitimin Avantajları Nelerdir?

Birçok yenilik ile tanıştığımız şu günlerde, eğitim süreçleri de değişmeye başladı. Artık online eğitim neredeyse hepimizin hayatının bir parçası.

TEKNOLOJİ Değişim Sürecinde Eğitim Sistemi

''Şu an her ne iş yapıyor olursanız olun, yaptığınız işin bir kısmı yakında otomasyona uğrayabilir veya tüm mesleğiniz ortadan kalkabilir..''

KİŞİSEL GELİŞİM Keşfetmeyi Sevenler İçin 100 İlginç Site

Karantina sürecinde sıkılan ve öğrenmeyi sevenler için 100 farklı internet sitesi...

İNOVASYON Krizde Şirketler Kendini Nasıl Koruyabilir?

''..Covid-19 salgını nedeniyle şirketler kendini başka bir öngörülemeyen krizin içinde buluyor. Peki, özel sektör bugün içinde bulunduğu durumdan nasıl bir ders çıkarmalı?..''

DUYURU Online Eğitimlerimiz

İçinde bulunduğumuz bu kritik günlerde duygusal olarak yıprandığımızı ve panik havasından kurtulamadığımızı hissediyoruz..

KRİZ YÖNETİMİ Acil Durumlarda Uzaktan Çalışma Planınız Hazır mı?

''Geçtiğimiz hafta koronavirüs (veya Covid-19) Birleşik Devletler’de nasıl, ne zaman ve nerede çalıştığımızı çok iyi etkileyebileceğini gösteren uyarılarla daha ciddi bir hal aldı..''

 

E-BÜLTEN