Anasayfa / Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Koç bireylerin kendilerinin keşfetmelerine, problemlerini çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir.

Sizi yönlendirmek ya da sorularınıza yanıt vermek yerine, sorular sorarak sizin yanıtları bulmanıza yardımcı olur. Yaşamdan ne istediğiniz ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve bunlara nasıl ulaşacağınızı görmenize yardımcı olur. Bunu yaparken çözüme odaklı bir biçimde çalışır ve geçmişte takılıp kalmaz. Koçluk yan yana yapılan yolculuktur.

Yaşam koçu ise;
İşinden başını kaldıramamaktan, yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengeleyen ve yaşamlarına anlam kazandıran kişidir. Bunun sonucunda bireyler, yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duydukları belirler, hazırlanan eylem planı ile pozitif enerji aldıkları aktivitelerle diğer sorumluluklarını entegre etmeyi başarırlar.
* Kendi yaşamlarının lideri olurlar.
* Vizyon, misyon ve kişisel hedeflerini tanımlarlar.
* Bu hedeflere ulaşmak için gerekli becerileri kazanırlar.
* Yaşamdan aldıkları manevi tatmin arar.
* Aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirerek daha verimli bir yaşam sürerler.
* Çevreleri ile ilişkileri olumlu yönde gelişir.
* Özel ve profesyonel yaşamları arasındaki dengeyi sağlarlar.
* Ertelemeyi bırakırlar, eyleme geçerler.
* Öz disiplin sağlarlar.
* Kaynaklarını daha etkin kullanırlar.

Kim Bir Koçla Çalışır?
* Kariyer kararları almak isteyenler
* Meslek seçiminde kararsızlık çeken gençler
* Hayatlarını planlamakta güçlükler yaşayanlar
* Bir türlü hayallerini, hedeflerini gerçekleştiremeyenler
* İlişki problemi yaşayanlar ve iletişimlerini daha geliştirmek isteyenler gerek iş yaşantılarında; gerek aile ve gerek ise arkadaşlıklarında
* Çeşitli yeteneklerini geliştirmek isteyenler ya da yeni yetenekler kazanmak isteyenler

Kısacası, her türlü hayallerine, amaçlarına hedeflerine ulaşmak isteyip bunda zorluk yaşayanlar ve çeşitli konularda kendilerine destek olacak, onlara moral ve enerji verecek birine ihtiyaç duyanlar, hayatlarının her anında bir yaşam koçuna sahip olup diledikleri sürece bu karşılıklı paylaşım ve destekten yararlanabilirler. Koçluk bir süreç yönetimi-değişim yönetimidir. Bu yüzden en az 12 seanslık bir çalışma gerçek neticeye kişiyi ulaştırır.

Telefon

0 532 244 54 32

E-Posta

bilgi@morinci.com.tr

Adres

1593/1 Sokak Lider Centrio İş Merkezi A Blok No: 2 / 110 Bayraklı- İzmir